۶ نکته برای موفق شدن در اسکیپ روم

  1398-09-18 admin   0

بازی‌های اتاق فرار از آن دسته سرگرمی‌هایی هستند که فارغ از نتیجه شور و نشاط زیادی برای بازیکنان ایجاد می‌کنند. اما دانستن برخی نکات باعث می‌شود تا علاوه بر لذت بردن از بازی، بتوانید به کمک هم‌تیمی‌های خود به خوبی از پس چالش‌ها بربیایید و خودتان موفق به فرار شوید

  1. با هم کار کنید اما همگی یک دسته نشوید.

با هم کار کنید اما همگی روی یک موضوع متمرکز نشوید. اخیراً طراحی اتاق فرارهای خوب به سمتی می‌رود که قسمت‌های مختلف یک معما در سطح اتاق به خوبی پراکنده شده‌اند، بنابراین با هم کار کردن به معنی متمرکز شدن همه روی یک سرنخ نیست. مسئله‌ای که در تیم‌هایی که عملکرد خوبی ندارند دیده می‌شود این است که یک نفر به سرنخی برمی‌خورد و همه مشغول بررسی همان یک مورد می‌شوند.

اگر اسم این کار را دسته‌بندی بگذاریم، وقتی کل تیم یک دسته می‌شوند بازی را می‌بازند.

 

  1. مشاهدات خود را بیان کنید.

یکی از ارزشمندترین نکاتی که می‌توان در مورد اتاق فرار به یک مبتدی گوشزد کرد، این است که هر چیزی را که مشاهده می‌کنید بیان کنید.

در شروع کار مسئله حل معما نیست. هرچقدر بیشتر چیزهایی را که می‌بینید بیان کنید و اطلاعاتی که به دست آوردید را منتقل کنید بهتر است. چون در این صورت بانک اطلاعاتی جامع‌تری دارید و به جای یک نفر کل اعضا از اطلاعات استفاده خواهند کرد و در حل معماها به کار خواهند گرفت. به این صورت مهارت و توانایی‌های همه اعضا به کار گرفته می‌شود و احتمال اینکه از اتاق خارج شوید بیشتر می‌شود. اما در غیر این صورت مثل این است که شما یک قفل پیدا کرده باشید و بقیه اعضای گروه یک کلید، که بدون تعامل با یکدیگر هیچکدام ایده‌ای ندارید که کجا باید از آن‌ها استفاده کرد.

 

  1. سرعت عمل داشته باشید و از همان ابتدا به دنبال سرنخ‌ها بگردید.

مدت زمانی که قرار است در اتاق فرار سپری کنید، ممکن است برای شما زمان بسیار زیادی به نظر برسد. و همین امر باعث شود در ابتدا بازی را جدی نگیرید یا جریان بازی را با آرامش و به کندی دنبال کنید. اما فراموش نکنید که زمان بازی به طور مناسب در نظر گرفته شده و یکی از بزرگترین تهدیدها برای تیم شما این است که وقتتان را بیهوده تلف کنید!

معمولاً تا وقتی که تیم متوجه شود که بازی چه چیزی را از آن‌ها می‌خواهد و مشکل چه چیزیست، زمان زیادی را از دست می‌دهد و خیلی دیر می‌شود و سرنخ‌های حل نشده زیادی روی هم انباشته می‌شوند.

طبق تجربه دیده شده از تیم‌ها، در ۵ دقیقه آخر بازی عملکرد بازیکنان بسیار سریع‌تر می‌شود! به همین خاطر توصیه می‌کنیم که از همان ابتدا واقعاً بازی را جدی بگیرید.

 

  1. راهنمایی بخواهید!

غالباً مردم تمایلی به درخواست راهنمایی ندارند زیرا فکر می‌کنند که در انجام بازی تقلب کردند و نتوانستند خودشان از پس حل معماها بربیایند.

معمولاً در دقایق انتهایی بازی تیم‌ها راهنمایی‌های بیشتری درخواست می‌کنند تا حتماً موفق به فرار از اتاق شوند!

بهتر است از همان ابتدای بازی هر زمانی که احساس کردید نمی‌توانید معمایی را حل کنید، کمک بگیرید. درخواست راهنمایی در چند دقیقه پایانی بازی درست مانند این است که شما از کار اخراج شوید و پس از آن درخواست اضافه حقوق کنید! دقیقاً به همین اندازه بی‌معنیست و فایده‌ای برای شما ندارد! پس اجازه ندهید که غرورتان مانع این شود که بهترین عملکرد را از خودتان نشان دهید.

البته طبیعی است که خودتان بخواهید معماهای اتاق را به تنهایی حل کنید اما واقعیت این است که تیم‌هایی برنده می‌شوند که سوال می‌پرسند و به موقع از راهنمایی‌ها استفاده می‌کنند.

 

  1. باید مثل یک تیم مهندسی فکر کنید.

بهترین اتاق فرار در واقع  اتاقیست که تک تک اعضای یک تیم با توانایی‌های متفاوت را درگیر کند.

وقتی با مسئله‌ای مواجه شدید سعی کنید آن مسئله را از دید آدم‌های متفاوت با مهارت‌های متفاوت بررسی کنید. اگر در اتاق فرار با چیزهایی برخورد کردید که به نظر خاص بودند، احتمال دهید که در ادامه نیز چیزهایی پیدا کنید که با آن‌ها ارتباط داشته باشند و همگی مربوط به یک معما باشند.

همه چیز را در ذهنتان نگه دارید. مثلاً عکس خاصی را که در جایی از اتاق دیدید! شاید لازم باشد که گاهی عقبگرد داشته باشید.

 

  1. مانند یک نویسنده فکر کنید!

هر اتاق فراری براساس یک سناریو ساخته شده است. بازی با یک داستان شروع می‌شود و جریان مشخصی وجود دارد که بازی در راستای آن حرکت می‌کند.

اگر در موضوعی گیر کردید و هیچکدام از سرنخ‌ها راه‌گشا نبودند، سعی کنید مثل یک نویسنده فکر کنید. حدس بزنید که چه اتفاقی بهترین معنا را به داستان می‌بخشد.

 

اگر سعی کنید تمام این نکات را در بازی خود به کار گیرید، حتماً می‌توانید موفق به خروج از اتاق شوید. و در عین حال زمان بازی خود را نیز بهبود دادید.

امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. می‌توانید نظرات و سوالات خود را در بخش نظرات با ما درمیان بگذارید.

کامنت بگذارید

نام خود را بنویسید
ایمیل خود را وارد کنید
متن پیام شما
ارسال