۱۵ نکته درباره اتاق فرار که باید قبل از بازی بدانید!

  1398-09-18 admin   0

اگر آشنایی خوبی با اتاق فرار ندارید، حتماً پیش از آن که تصمیم به بازی بگیرید این مقاله را بخوانید

 1. اتاق فرار چیست؟

طبیعتاً قبل از هر چیزی لازم است بدانید که اصلاً اتاق فرار چیست؟!! اگر تجربه بازی در اسکیپ روم را داشته باشید که خودتان به خوبی در جریان بازی هستید! اما اگر تازه با این مفهوم آشنا شدید و اطلاعات چندانی در مورد آن ندارید، توصیه می‌کنم ابتدا به صفحه «اتاق فرار چیست» ما نگاهی داشته باشید.

 

 1. در نظر داشته باشید که بازی‌ها معمولاً سخت هستند! ممکن است ببازید...

بازی‌های فرار در واقع برای به چالش کشیدن شما طراحی می‌شوند و بخشی از جذابیت بازی‌ها نیز اصلاً به خاطر همین چالش‌هاست! گاهی ممکن است نتوانید به خوبی از پس چالش‌ها بربیایید و ببازید اما مطمئن باشید هر نتیجه‌ای که بگیرید باز هم از بازی لذت می‌برید!

 

 1. همه چیز به تیم شما بستگی دارد.

برد و باخت شما در اسکیپ روم تا حد زیادی به تیمی که انتخاب می‌کنید، بستگی دارد. بهترین تیم در واقع ترکیبی از افراد باهوشیست که هر کدامشان در زمینه خاصی خوب باشند.

مثلاً انتظار می‌رود که گروهی که متشکل از یک هنرمند، نویسنده، برنامه‌نویس و فروشنده است، موفق‌تر از گروهی که همگی اعضای آن شغلی یکسان دارند، عمل کند! حتی بدون اینکه میزان هوش آن‌ها اهمیتی پیدا کند.

علاوه بر این تمام اعضای گروه باید بتوانند به خوبی با یکدیگر همکاری داشته باشند. بنابراین افرادی را که مهارت کار گروهی ندارند، به عنوان هم‌تیمی خود انتخاب نکنید.

 

 1. برای بازی لباس مناسب بپوشید.

در واقع شما می‌توانید هر لباسی را که دوست دارید بپوشید. اما کارهایی که باید در بازی انجام دهید قابل پیش‌بینی نیستند! ممکن است مجبور باشید روی زمین سینه‌خیز حرکت کنید! پس بهتر است لباس و کفش راحت بپوشید تا راحت بازی کنید... .

 

 1. شاید اتاق فرار گزینه خوبی برای اولین قرار ملاقات شما نباشد!

معمولاً اولین قرار ملاقات‌ها به اندازه کافی فشار و استرس به همراه دارند. شاید ایده چندان خوبی نباشد که اولین قرار ملاقات خود را در مکانی بگذارید که خود به گونه‌ای طراحی شده تا شما را به چالش بکشد و فشار بیشتری به شما وارد کند. البته این مسئله تا حد زیادی به راحتی خود شما بستگی دارد!

 

 1. سعی کنید پیش از بازی ریلکس کنید.

اگر اعضای تیم شما از قبل یکدیگر را نمی‌شناسند، پس لازم است پیش از بازی دور هم جمع شوید و اجازه دهید همه با هم احساس راحتی پیدا کنند. در این صورت زمان محدود بازی صرف آشنایی اعضای تیم نمی‌شود. به علاوه بازی با افراد آشنا بسیار لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

 

 1. سریع وارد ماجرا شوید.

زمانی که وارد اتاق می‌شوید بدون معطلی شروع به بازی کنید. همه‌ جا و همه چیز را بگردید، هر چیزی را که قابل باز کردن بود باز کنید، اشیا را جابجا کنید، به دنبال هر چیزی که به نظر جالب و یا غیرمعمول می‌رسد، بگردید.

اگر با دست‌های فروکرده در جیب‌هایتان یک گوشه بایستید و بازی بقیه اعضای گروه را تماشا کنید، در واقع اشتباه بازی کردید. درگیر بازی شوید و سعی کنید از آن لذت ببرید.

 

 1. به اشتراک نگذاشتن اطلاعات اصلاً کار جالبی نیست!

زمانی که به صورت گروهی بازی می‌کنید، به اشتراک نگذاشتن چیزهایی که می‌یابید با بقیه اعضا اصلاً ایده خوبی نیست. در حقیقت اگر تیم شما برنده بازی شود شما نیز بردید و اگر تیم شما ببازد شما نیز باختید! پس به کل گروه فکر کنید نه تنها به شخص خودتان. اینکه تصور کنید موفقیت شما بیشتر از موفقیت تیمتان اهمیت دارد، اشتباه محض است!

 

 1. برای یک ساعت فرض کنید جیب ندارید.

جیب‌ها محفظه‌های فوق‌العاده‌ای برای نگهداری اشیایی هستند که لازم داریم اما نمی‌خواهیم تمام مدت آن‌ها را در دست بگیریم. اما لازم است در طول ۱ ساعتی که در اتاق فرار به سر می‌برید جیب‌هایتان را فراموش کنید! اگر چیز مهمی را درون جیب‌هایتان قرار دهید و بعد آن را فراموش کنید، تیم شما هیچ‌گاه موفق به فرار از اتاق نخواهد شد. و این اصلاً دلیل جالبی برای باخت نیست.

 

 1. هیچ چیز را تخریب را نکنید.

مسئله مهمی که انتظار می‌رود بدون ذکر کردن رعایت شود، این است که با اشیای داخل اتاق برخورد مناسبی داشته باشید و از همه چیز به درستی استفاده کنید. این را در نظر داشته باشید که اتاق فرار نتیجه تلاش‌های فراوان و سرمایه یک شخص یا گروه است پس باید درست بازی کنید و رفتار شایسته‌ای در آن داشته باشید.

 

 1. خجالتی نباشید.

افرد ساکت و آرام نیز به اندازه سایرین نظر و پیشنهاد برای ارائه دارند. بنابراین لازم است صحبت کنند و مسائل را با صدای بلند عنوان کنند.

اگر نظرتان را با صدای بلند اعلام نکنید، اینکه شما پاسخ صحیح را یافته باشید هیچ اهمیتی ندارد. زمانی می‌توانید ادعا کنید که پاسخ یک معما را یافته‌اید که آن را با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

 1. سکوت کنید و گوش فرادهید.

افراد پرسروصدا و شولوغ لازم است گاهی ساکت شوند و به سایر اعضا گوش بسپارند. اینکه شما صدای رسایی داشته باشید گواه بر درستی نظرات شما نیست! اجازه دهید همه اعضای گروه نظراتشان را اعلام کنند.

 

 1. راه حل‌های واضح را پیش از انجام کارهای عجیب و غریب امتحان کنید.

در حل هر معما ابتدا ساده‌ترین راهی که به نظرتان می‌رسد را اعمال کنید و سپس به سراغ راه حل‌های پیچیده و عجیب و غریب بروید. یک اتاق فرار خوب دارای زنجیره‌های علت و معلولی است بنابراین بیش از اندازه ذهن خود را درگیر نکنید. زمانی که سعی می‌کنید منطق عجیب و غریبی را در حل هر معما به کار گیرید، تنها احتمال باخت خود را افزایش می‌دهید.

 

 1. در برابر تجربه کردن مقاومت نکنید.

اتاق فرار یک بازیست که اگر نخواهید به خودتان اجازه لذت بردن از آن را بدهید، تجربه لذت‌بخشی نخواهد بود و احتمالاً بازی سایر اعضای تیم را نیز خراب و اوقاتشان را تلخ خواهید کرد. اگر از آن دسته افرادی هستید که نمی‌توانید خودتان را به دست تجربه بسپارید، در حق بقیه گروه لطف کنید و در خانه بمانید.

 

 1. با تیمتان جشن بگیرید.

پس از اینکه بازی را تا انتها به انجام رساندید به عنوان یک تیم بیرون بروید، نوشیدنی بخورید و تجربه‌هایتان را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

 زمانی که با افرادی که برای شما مهم هستند بازی کنید، اتاق فرار بهترین تجربه ممکن است! پس سعی کنید بیشترین لذت را ببرید!

 

سعی کنید این نکات را در هنگام بازی به کار بگیرید و بیشترین لذت را از بازی ببرید! در اتاق فرار اسکیپ رومیست منتظر شما هستیم... 

کامنت بگذارید

نام خود را بنویسید
ایمیل خود را وارد کنید
متن پیام شما
ارسال