تیپ‌های شخصیتی در بازی اتاق فرار

  1398-09-18 admin   0

آدمای مختلف توی اتاق فرار رفتار متفاوتی دارن! از روی رفتار هر کس توی اسکیپ روم میشه تیپ شخصیتش رو تعیین کرد! دوست دارید بدونید شما تو چه دسته‌ای قرار می‌گیرید؟

شما توی اتاق فرار چطوری بازی می‌کنین؟ تا حالا به مدل بازی خودتون یا هم‌تیمی‌هاتون توجه کردین؟ همونطوری که هر کدوم از ما شخصیت متفاوتی داریم، مدل بازیمون تو اسکیپ روم هم متفاوته! آدمای مختلف در برخورد با معماها و هیجانات بازی اتاق فرار رفتار متفاوتی از خودشون نشون میدن! که میشه با ارزیابی و در نظر داشتن این ویژگی، یه تیم خیلی خوب برای بازی اتاق فرار تشکیل داد!

البته بهتره اول از خودتون بپرسین که موقع تشکیل تیم به چه مسئله‌ای توجه می‌کنین؟‌ اگه بتونین مدل‌های شخصیتی متفاوت رو با هم توی تیمتون داشته باشین، احتمال فرارتون از اتاق بالاتر میره و لذت بیشتری از بازی می‌برین! یا بهتره اینطوری بگیم که با رعایت این تنوع در تشکیل تیم، یه تیم قوی و موثر برای بازی اتاق فرار دارین و به احتمال خیلی زیاد از پس هر چالشی می‌تونین بربیاین!

البته این تنوع می‌تونه در زمینه رشته تحصیلی یا مهارتی که هر کدوم از اعضای تیم دارن، هم در نظر گرفته بشه! اما زمانی که این تنوع وجود نداشته باشه، در نظر گرفتن این تیپ‌های شخصیتی می‌تونه برای تشکیل تیم کمکتون کنه....

بر اساس تجربه و مشاهده رفتار بازیکن‌ها در اتاق فرار، ۷ نوع مختلف تیپ شخصیتی در بازی وجود داره؛ که اکثر افراد تو همین دسته‌بندی‌ها جا می‌گیرن! در واقع این دسته‌ها متدوال‌ترین تیپ‌های شخصیتی تو بازی هستن!

  1. مکتشف

این دسته از بازیکن‌ها بیشترین مشارکت فعال رو در تیم دارن! کاوشگرها افرادی هستند که دائم در حال جستجوی سرنخ‌ها هستند و هر چیزی که ممکنه تو حل معماها به درد بخوره رو پیدا می‌کنن... اون‌ها داخل کشوهای میزها، لا به لای ورق‌های کتاب‌ها، زیر فرش‌ها و تمام گوشه و کنار اتاق رو به خوبی زیر و رو می‌کنن و خیلی کم پیش میاد که چیزی از دیدشون پنهان بمونه!

وجود یه مکتشف توی تیم در عین حال که می‌تونه کمک خیلی خوبی برای اعضای تیم باشه، می‌تونه به عنوان یه مانع برای بقیه اعضا هم به حساب بیاد! چون پیدا کردن همه سرنخ‌های بازی به تنهایی، فرصت مشارکت رو از بقیه اعضای گروه می‌گیره و باعث ایجاد مشکل تو تیم میشه! اما با این حال نمیشه تاثیر مثبت وجود یه فرد مکتشف تو گروه رو نادیده گرفت!

پیشنهاد ما اینه که اگه شما یه مکتشف هستین، سعی کنین در کنار بازی خودتون، به بقیه هم فرصت کشف کلیدها و سرنخ‌ها رو بدین!

 

  1. ماشین حساب

این بازیکن‌ها مثل ماشین حساب عمل می‌کنن! هر معما و چالش ریاضی که در طول بازی وجود داشته باشه رو می‌تونین به اون‌ها بسپرین! هر کد یا رمزی که نیاز به بازگشایی داره، معادله و یا هر معمایی که برای حلش باید با اعداد سر و کله زد رو این افراد به خوبی می‌تونن حل کنن...

البته بعضی از این دسته بازیکن‌ها فقط وفقط تو حل معماها می‌تونن خوب عمل کنن و تو بقیه جنبه‌های بازی نمی‌تونن کاری بکنن! در این مورد ممکنه کمی باهاشون به مشکل بخورین..

 

  1. رهبر

رهبرها افرادی هستند که همیشه یه تصویر کلی از بازی تو ذهنشون دارن و می‌تونن جریان بازی رو به خوبی دنبال کنن! اون‌ها در طول بازی حواسشون به همه چیز هست! مثل قفل‌هایی که باز نشده باقی موندن و یا هر سرنخی که توی بازی بی‌استفاده مونده!‌ بنابراین می‌تونن تیم رو توی جهت درست هدایت کنن...

این دسته از بازیکن‌ها توی بازی نقش خیلی مهمی دارن؛ چون می‌تونن همه چیز رو کنترل کنن و بدون مشکل و در جهت درست پیش ببرن! اون‌ها می‌تونن تمرکز بقیه اعضای تیم رو روی چالش‌ها و جریان بازی نگه دارن! که خود این مسئله می‌تونه تاثیر بسیار زیادی روی نتیجه بازی داشته باشه!

 

  1. دستپاچه

این‌ها افرادی هستن که فقط و فقط به مقصد و هدف نهایی فکر می‌کنن و هرطور بشه می‌خوان بهش برسن! این دسته از افراد به تنها چیزی که می‌تونن در طول بازی فکر کنن، فرار از اتاقه! بنابراین می‌تونن گاهی اوقات خشن، بی‌ادب یا حتی بدجنس بشن! این دسته از بازیکن‌ها معمولاً می‌خوان هر معمایی رو با سرعت و عجله حل کنن! اون‌ها برای حل معماها تمرکز کافی ندارن و گاهی بدون اینکه تلاشی برای حل یه معما کرده باشن، از این معما به سراغ معمای دیگه میرن! حتی ممکنه گاهی بی‌هدف توی اتاق راه برن و دیوونه‌وار فریاد بزنن!  

ویژگی مثبتی که این دسته دارن اینه که مصممن و همیشه تصویر روشنی از هدف توی ذهنشون نگه می‌دارن! اما گاهی هم ممکنه اوضاع رو پیچیده‌تر کنن و مانع بردن تیم بشن! پس اگه جز این دسته هستین سعی کنین آرامش خودتون رو حفظ کنین و از جریان بازی لذت ببرین!

 

  1. متفکر

این دسته بازیکن‌ها افرادی هستن که دائم در حال فکر هستن و روی هر چیزی بیش از حد و به طور وسواس‌گونه‌ای فکر می‌کنن! از نظر اون‌ها همه چیز – از ساده‌ترین چیزها تا پیچیده‌ترینشون – می‌‌تونن سرنخ معماها باشن! بنابراین همه چیز – حتی چیزهایی که ارزش چندانی ندارن – رو با دقت بررسی می‌کنن! همین کار باعث میشه تا تیم زمان زیادی رو بی‌دلیل از دست بده و با بررسی چیزهایی که سرنخ نیستن از راه درست منحرف شه!

اما با وجود این مشکلات بازم وجود این دسته از بازیکن‌ها توی تیم اتفاق خوبیه. اون‌ها طرز تفکر خاصی دارن و می‌تونن حالت‌های مختلف یه مسئله رو طوری در نظر بگیرن که بقیه افراد نمی‌تونن!

 

  1. تماشاگر

تماشاگرها افرادی هستن که از ابتدای بازی همه چیز رو به دقت تماشا می‌کنن! اون‌ها معمولاً ساکت هستن و شاید حتی اینطور به نظر برسه که مشارکت چندانی تو بازی نداشته باشن! ممکنه بیشتر اون‌ها رو در حال ور رفتن با وسایل جانبی یا چیزهایی که ارزش چندانی به عنوان سرنخ نداشته باشن، ببینین و در واقع کار خاصی انجام ندن! اما اون‌ها همه چیز رو کامل‌تر و با دقت بیشتری بررسی می‌کنن!

این بازیکن‌ها طوری بازی می‌کنن که به نظر می‌رسه توجهی به جریان بازی یا حرف بقیه اعضای تیم ندارن! اما بر خلاف چیزی که به نظر می‌رسه، اون‌ها به همه چیز توجه می‌کنن و فقط عملکرد متفاوتی توی بازی دارن! اون‌ها به خوبی می‌تونن آرامش و تمرکز خودشون رو حفظ کنن و همه چیز رو در نظر بگیرن! بنابراین ممکنه زمانی که اصلاً انتظار نمیره، کار متفاوتی انجام بدن یا از روش متفاوتی معمایی رو حل کنن و تو زمان خیلی کم یا شرایط بحرانی، تیم رو نجات بدن!

 

  1. جاه طلب

این دسته از بازیکن‌ها اونقدر به بردشون مطمئن هستن که هیچ احتمالی رو برای باخت در نظر نمی‌گیرن! اگه احساس کنن چیزی مانع موفقیتشون میشه به هر ضرب و زوری می‌خوان اون رو از راهشون بردارن! بنابراین اگه جایی لازم به ضربه زدن باشه، این بازیکن‌ها به عنوان اولین نفر حاضر میشن! اون‌ها گاهی در قالب یه دستپاچه شروع به بازی می‌کنن اما زود به بی‌نتیجه بودن این مدل بازی پی می‌برن و به یه رهبر تبدیل میشن! اما از اون جایی که می‌خوان به هر قیمتی از اتاق فرار کنن ممکنه عجولانه برخورد کنن یا با هم‌تیمی‌هاشون دعوا کنن! اون‌ها معمولاً هر زمانی که احساس کنن اعضای تیم به خوبی از پس چالش‌های بازی برنمیان، آشفته میشن و ممکنه روحیه بقیه اعضای تیم رو هم خراب کنن!

وجود این بازیکن‌ها توی تیم باعث میشه همه اعضا در طول بازی مصمم باقی بمونن! در صورتی که اون‌ها بتونن به رفتارشون تسلط کافی پیدا کنن می‌تونن به خوبی رهبرها عمل کنن و عملکرد تیم رو بهتر کنن!

 

حالا بر اساس تجربتون تو بازی‌های اتاق فرار، شما جز کدوم دسته‌این؟ توی کامنت‌ها به ما بگین...

کامنت بگذارید

نام خود را بنویسید
ایمیل خود را وارد کنید
متن پیام شما
ارسال