• اتاق فرار چیست؟

  آیا تا به حال برای شما پیش آمده که تصور کنید یک برد گیم در ابعاد وسیعتر و واقعی به چه شکلی می‌تواند باشد؟ اگر این پرسش برای شما پیش آمده پس لازم است اتاق فرار را به شما معرفی کنیم. اتاق فرار یک سرگرمی ماجراجویی تعاملی در دنیای واقعی و بر اساس سناریویی مطابق بر زندگی واقعیست که در آن تیمی متشکل از ۲ تا ۱۰ بازیکن در یک اتاق حبس می‌شوند و باید در زمان محدودی که برای بازی در نظر گرفته شده، درصدد یافتن سرنخ‌های پنهان شده در اتاق و حل معماهای آن باشند تا راهی برای فرار از اتاق بیابند.

 • در اتاق‌های فرار چه داستان‌هایی را تجربه می‌کنیم؟

  هر اتاق فرار داستان و سناریوی مربوط به خود را دارد که این سناریوها به طور کلی در دسته‌های ؟؟؟؟؟ قرار می‌گیرند. ما در توضیحات مربوط به هر اتاق ژانر آن را ذکر کرده‌ایم که شما با توجه به آن می‌توانید تصمیم بگیرید که چه داستانی را می‌خواهید تجربه کنید.

 • آیا واقعاً در اتاق زندانی می‌شویم؟

  بله و خیر. اینکه هنگامی که وارد اتاق می‌شوید واقعاً درهای اتاق به روی شما قفل شود کاملاً به بازی و مجموعه برگزارکننده آن بستگی دارد. پس باید انتظار هرکدام را داشته باشید.

  اگر دچار کلاستروفوبیا هستید، اجازه ندهید که فوبیای شما مانع از لذت بردنتان از بازی شود. البته اگر در طول بازی دچار مشکل شدید اصلاً نگران نباشید! در بعضی از بازی‌ها دری برای خروج اضطراری در نظر گرفته شده و یا میزبانان بازی شما را از اتاق خارج خواهند کرد. اما این را به یاد داشته باشید که اگر از بازی خارج شوید، امکان ورود مجدد ندارید و فرصت ادامه بازی را از دست می‌دهید.

 • زمانی که در اتاق قفل می‌شود چطور باید از اتاق فرار خارج شویم؟

  هدف از بازی اتاق فرار یافتن راهی در زمان محدود برای فرار از اتاق است اما گاهی پیدا کردن راه حل و خروج از اتاق ساده نیست. اغلب گروه‌ها به هدف بسیار نزدیک می‌شوند اما در نهایت موفق به فرار از اتاق نمی‌شوند. برای خروج از اتاق دو راه وجود دارد: - معماها را حل کنید. از فکر و مهارت‌های ارتباطی خود بهره بگیرید تا پیش از آنکه زمان شما به پایان برسد به کمک بقیه اعضای گروه سرنخ‌ها را پیدا کرده و معماها را حل کنید. - از میزبان بازی بخواهید شما را خارج کند. ممکن است در اتاق قفل شده باشد و خودتان نتوانید از آن خارج شوید اما این به معنی اینکه شما به مدت یک ساعت در اتاق حبس شده باشید نیست. هر زمانی که بخواهید می‌توانید درخواست کنید تا شما را از اتاق خارج کنند. باز تاکید می‌کنیم که اگر تصمیم بگیرید زودتر از بازی خارج شوید، اجازه ورود مجدد به اتاق و ادامه بازی به شما داده نخواهد شد!

 • بازی‌های اتاق فرار چقدر سخت هستند؟

  این مسئله در بازی‌های مختلف و همینطور برای تیم‌های مختلف متفاوت است! البته هر مجموعه درجه سختی بازی‌های خود را اعلام می‌کند که ما درجه سختی مربوط به هر بازی را در توضیحات مربوط به آن آورده‌ایم.

 • اگر نتوانستیم معماها را حل کنیم چطور؟

  اصلاً نگران نباشید! در مدت زمانی که شما درون اتاق به سر می‌برید میزبانان مجموعه شما را زیر نظر دارند و در صورت لزوم به شما کمک خواهند کرد. البته انتظار نداشته باشید پاسخ دقیق معماها را به شما بگویند اما می‌توانید در یافتن سرنخ‌ها یا حل معماها از آن‌ها درخواست راهنمایی کنید.

 • اگر در طول بازی درون اتاق برای اولین بار با وسیله‌ای برخورد کردیم چه کنیم؟

  معمولاً تمام مسائل مورد نیاز و هرچیز ناآشنایی که ممکن است در طول بازی با آن مواجه شوید، در ابتدای هر بازی توسط میزبان برای شما توضیح داده خواهد شد. اما همچنان اگر متوجه نحوه استفاده از چیزی نشدید می‌توانید از میزبان درخواست راهنمایی کنید.

 • آیا بازی دارای محدودیت سنیست؟ بازی فرار برای کودکان مناسب است؟

  به طور معمول بازی فرار برای سنین بالای ۱۲ سال طراحی می‌شود اما این مسئله کاملاً به مجموعه و اتاق فراری که برای بازی انتخاب می‌کنید بستگی دارد. پس توصیه می‌کنیم پیش از بازی محدوده سنی در نظر گرفته شده برای بازی را بررسی کنید و در صورت ابهام با مجموعه تماس حاصل نمایید. به طور معمول بازی فرار برای سنین بالای ۱۲ سال طراحی می‌شود اما این مسئله کاملاً به مجموعه و اتاق فراری که برای بازی انتخاب می‌کنید بستگی دارد. پس توصیه می‌کنیم پیش از بازی محدوده سنی در نظر گرفته شده برای بازی را بررسی کنید و در صورت ابهام با مجموعه تماس حاصل نمایید.

 • هر تیم باید چندنفره باشد؟

  به طور کلی تیم‌ها می‌توانند بین ۲ الی 10 بازیکن داشته باشند اما تعداد دقیق اعضا به اتاق فراری که برای بازی انتخاب می‌کنید بستگی دارد که باید از مجموعه‌ها بخواهید حداقل و حداکثر تعداد اعضای تیم را به شما اعلام کنند.

 • در صورتی که گروه نداشته باشیم یا تعداد اعضا کافی نباشد، چه کار کنیم؟

  در صورتی که به سرگرمی اتاق فرار علاقه دارید اما تنها هستید و در میان دوستان و افراد خانواده کسی را برای شرکت در بازی پیدا نمی‌کنید، و یا همچنین اگر برای گروهتان به عضو بیشتری لازم دارید، تنها کافیست ...

 • مدت زمان هر بازی چقدر است؟

  معمولاً زمان در نظر گرفته شده برای اغلب اتاق‌های فرار ۱ ساعت است اما بسته به بازی ممکن است این زمان کمی بیشتر و یا کمتر باشد.

 • چه لباسی بپوشیم؟

  تصمیم با خود شماست! اما اگر از ما بپرسید توصیه می‌کنیم لباس راحت بپوشید. در طول بازی ممکن است اتفاقات متفاوتی را تجربه کنید بنابراین بهتر است لباسی که به تن دارید مانع فعالیت شما نشود.

 • پیش از اولین تجربه از اتاق فرار، نکته‌ای هست که لازم باشد بدانیم؟

  اگر برای اولین بار می‌خواهید بازی اتاق فرار را تجربه کنید، توصیه می‌کنیم که به بخش «؟؟» رجوع کنید.

 • چطور می‌توانیم اتاق فرارها را رزرو کنیم؟

 • چطور باید هزینه بازی را پرداخت کنیم؟

 • اگر بعد از رزرو منصرف شدیم چطور؟ امکان کنسل کردن وجود دارد؟

 • آیا می‌توان در زمان کمی قبل از بازی اتاق را رزرو کرد؟

 • آیا امکان تغییر روز و ساعت رزرو وجود دارد؟

 • برای انجام بازی چه زمانی در مجموعه حضور پیدا کنیم؟

  بهتر است همیشه ۱۵ دقیقه پیش از شروع بازی در مجموعه حضور داشته باشید و دیر نکنید. بعضی مجموعه‌ها در صورت تاخیر اجازه بازی به شما نخواهند داد! پس طوری برنامه‌ریزی کنید که به موقع در محل حضور داشته باشید.

 • اگر بخواهیم دوباره یک بازی را انجام دهیم، باز هم جذابیت دارد؟

  البته این سوال به تجربه اول شما در آن اتاق بستگی دارد. اگر در اولین تجربه موفق شدید خودتان از اتاق فرار کنید و یا موفق شدید بیشتر از نصف معماهای اتاق را به تنهایی حل کنید، پس برای تجربه اتاق بار دوم اصلاً جذابیتی برایتان نخواهد داشت. اما اگر در اولین تجربه خودتان موفق به فرار نشدید و تنها توانستید کمتر از نصف معماها را حل کنید، اینکه برای بار دوم در اتاق بازی را تجربه کنید می‌تواند ایده خوبی باشد.

 • باز هم سوال دارید؟؟؟!!

  اگر سوالات مطرح شده تا به اینجا هنوز مشکل شما را برطرف نکرده و هنوز در ذهنتان سوال دارید، ما با کمال میل پاسخگو خواهیم بود... هر مسئله و سوالی که دارید را در اینجا با ما در میان بگذارید تا در اسرع وقت بررسی کرده و پاسخ دهیم...